...::: Rey & Black :::... Aty Ku Iu Ndiheni Rehat Rey & Black ...::: Rey & Black :::... Mir Se Erdhet Tek Faqia Jonë . Shpresoi Te Kaloni Mirë ...::: Rey & Black :::...
 
rey-black
..:: Rey & Black ::..  
  Rey & Black - Funny
  Music Graphics Fanny
  Kode per ngjyra
  New Bota
  Muzika
  Radio Drenica Live
  RebeL A.K.A UniKKatiL
  Interesant !
  Shekarko muzik nga YOU TUBE
  Nika per Msn
  Nika per msn Anglisht
  Dashuria ne interrnet ?
  Te Dua - Ne shum gjuhe te Botes
  Per Dashuri ndaj femres
  Shtin webin ne google
  Epi i Gilgameshit shqip
  Komedia Hyjnore - Ferri
  Histori e Skenderbeut
  Fjalori Informatikes
  Alfabeti i dashuris
  Shut down PC Prej destkopit me nje klikim
  Me fol PC-ja
  Flamuri Shqiptar
  Kodet e shtetev
  Shekarko Fire Fox - Shqip
  Conter Strike 1.8
  Hacko Msn
  Shekarko sa dush ti
  Qel imell qysh dush
  Program per muzika
  Regjistro webin
  Shekarko muzik Arabe
  Shkarko Super Mario
  Shpejto trensferin ne Msn
  Weba per ju
  Video nga Rey & BLack
  Kerko mbi 5,000,000 video
  Adresa te femrave
  Video te UniKKatilit
  Google - by Rey & BLack
  Beje GOOGLEN me emrin tend
  Host per foto
  Progeram per logo
  Perkethe faqe
  Perkthe sa dush dhe cka dush
  Street Fighter Online
  Duck Hunt
  Qyre qysh kcehet
  Kalkulator
  Video romantike
  Kerko (Muzik,Njerez etj.)
  Kerko ne Google
  Kerko foto ne Google
  Kerko video ne Google
  Shkarko Programa
  Barcoleta
  A e Dini Se
  Muzik
  Shiko Tv Shqip
  Njeriu pa zemer
  Lidheni kravatën
  Shkenca natyrore
  Qielli me sy
  Zbukuro emrin
  Luaj me peshk(interesant)
  Ora ne gjith boten
  Qefar efekti
  Deformer Pic.....
  Drake Bell
  Fjalë të urta
  Dergo SMS falas
  Kerko Web
  Krijo Bllok-Faqe
  Krijo Forum(Falas)
  Kërce tek një forum
  Stupcat (2010 New )
  Tekst per leje
  Cyre qit foto
  Si te shkarkojm video ose mp3 nga youtube
  Keng e dhimbshme
  Milioneri
  Kqyr kush ta ka ban bllok
  Logo
  Klodi - Buka e Gurbetit
  Shpija E Kosoves LIVE
  Welcome
  Hiq bllokun e MSN-s
  Meti(Gjesti Skandal)
  Gezuar se bashku me tupan 2010
  Live Show
  HIKMETJA - Film Kosovar
Copyright By : Rey & Black .
Per Dashuri ndaj femres
10 Gjera rreth Femrave, te cilat ne nuk i dijm!
1.Femrat e dine se qfar doni te besi kur e fusni doren ne Gjep
2.Ne themi se sprish pune nese ju trasheni dhe besheni qel , ju lutemi keni te njejten miresjellje edhe ju per ne
3.Kur ne themi se "Gati sa nuk e beme at senin ne Kolegj" ne te verete ne e kemi bere te pakten Dy here
4.Kur ne fillojme te Zhvishemi para jush dhe drita eshte e ndezur do te thot se e kemi humbur interesin
5.Jo ky nuk eshte Klitori im - por perdiquni ende
6.me ben te qesh , do te flej me ty sonte
7.Pershtypjet e tua nga Libri i Cristopher Walken nuk ndikojne asgje Seksualisht tek ne
8.Me siguri se ne dijm te luajme TiVo , Nuk jemi te Qmendura
9.Ne e dime se ju veq e klikoni butonin : Zgjedh e pastaj Luaj (play)
10.Po me te vertete e Shtypi buttonin Luaj (play) ne te veretet qekna Butoni Vendose ( Input ), Harrova ,Kjo eshte e pamundur
. E ke

bere meFakte interesante rreth puthjes
 
Gjithkush duhet te dije te puthe. Por eeshtja eshte: I dini ju vertet te gjitha faktet dhe detajet interesante rreth puthjese eshte e mire, apo e keqe menyra se si ju kembeni puthjene efare ndryshimi ka te puthurit ne kultura dhe popuj te ndrysheme Si puthin japonezet, francezet dhe te tjerete efare te rejash te tjera mund te mesonie Me poshtee ju do te lexoni fakte nga me te euditshmet per puthjen.

1- Nje akt puthjeje ve ne veprim 29 muskuj te fytyres. Me fjale te tjera, puthja mund te perdoret si nje ushtrim efektiv per parandalimin e rrudhave ne fytyre.

2- Te dashurit kembejne peshtymen gjate puthjes dhe dihet se ajo permban disa lloje substancash, ku nuk mungojne mikrobet, kriperat minerale, proteinat dhe te tjera perberje. Bazuar ne studimet e fundit, kembimi i ketyre substancave gjate puthjes mund te reflektoje ne permiresimin e imunitetit dhe prodhimin e antitrupave qe e bejne me efikas bashkeveprimin e substancave mbrojtese te organizmit kundrejt semundjeve te ndryshme.

3- Si rregull, 66 per qind e njerezve i mbajne syte mbyllur kur puthen. Kurse pjesa tjeter kenaqet duke pare se si ndryshon fytyra e partnerit emocionalisht gjate kembimit te puthjes.

4- Sipas statistikave amerikane rezulton se edo grua amerikane ka puthur mesatarisht 80 burra perpara se te martohet.

5- Nje puthje e shpejte romantike mund te djege 2-3 kalori, ndersa nje puthje franceze (me goje hapur dhe kontakt te gjuhes) mund te djege me shume se 5 kalori.

6- Ndjeshmeria e buzeve eshte 200 here me larte se ndjeshmeria e mollezave te gishterinjve.
7- Mendohet se burrat qe i puthin grate per t'i pershendetur para se te dalin nga shtepia, kur nisen per ne pune edo dite, kane avantazh ne lidhje me te tjeret qe s'e kane kete zakon, ata qe thjesht mbyllin kanatin e deres e dalin. Thuhet se ata qe pershendeten me puthje jetojne 5 vjet me shume mesatarisht. Ndersa burrat e tjere kane thene se jane me te prirur per aksidente rrugore.

8- Nje puthje pasionante per 90 sekonda ngre tensionin e gjakut dhe shkakton shpeshtimin e rrahjeve te pulsit. Ajo ngre gjithashtu nivelin e hormoneve ne gjak dhe redukton nje minute nga jeta e personit.

9- Puthja franceze eshte quajtur "bashkimi i shpirtrave" ne France. Nuk jane vetem buzet qe kryejne kete puthje, por eshte gjuha shume aktive. Nje puthje pasionante franceze eshte edhe ajo kur nderveprojne vetem gjuhet.

10- Ne ndryshim nga ajo qe besohet ne pergjithesi per puthjen e eskimezeve, ata nuk bashkojne thjesht majat e hundeve, per te krijuar puthjen specifike te tyre, qe bota njeh. Ata i hapin pak buzet perpara se te bashkojne majat e hundeve. Dhe ne kete moment te shkurter mbushen me fryme. Gjate momentit kur bashkojne majat e hundeve (qe eshte ne fakt puthja e tyre), ata leshojne ajrin qe sapo thithen, ne drejtim te njeri-tjetrit. Dhe arrihet keshtu nje shkembim i frymes, qe vijon edhe gjate kohes kur hundet tyre prekin faqet e njeri-tjetrit, pasi jane ne perfundim te puthjes eskimeze. Nje puthje eskimeze zgjat nje deri ne dy minuta.

11- Puthja ne publik eshte zakonisht e papelqyeshme ne Japoni, ne Tajvan, ne Kine dhe ne Kore. Nje puthje tipike japoneze nuk mund te jepet ne publik. Perkundrazi puthja faqe te tjereve konsiderohet si akt i njerezve me moral te humbur dhe nuk miratohet, ajo quhet nje zakon i shthurur i perendimoreve. Ndersa per adoleshentet e ish Bashkimit Sovjetik ne fillim te viteve '70, puthja ne publik ishte nje gje e zakonshme dhe nenkuptonte takimin e pare, domethene ata adoleshente qe putheshin kesisoj, sapo kishin vendosur nje lidhje. Ndersa japonezet e sotem, edhe kur japim nje puthje te shpejte ne publik, kujdesen te mbajne nje distance te qarte dhe nuk puthen ne buze per me shume se nje sekonde.

12- Trupat e personave te angazhuar ne puthje prodhojne nje substance 200 here me te forte se morfina, ne kuptimin e efektit narkotik. Kjo eshte arsyeja pse kur partneret puthen, ata ndiejne nje lloj euforie dhe lumturie te thelle, ndersa jane duke bere kete gje.

13- Te puthurit mund t'i ndihmoje femrat te qetesohen dhe ul me lehtesi efektin e stresit tek ato.

14- Mesatarisht nje njeri harxhon duke u puthur 20,16 minuta, ose thene ndryshe dy jave te jetes se tij.

15- Puthja qe zgjat nje minute mund te heqe nga trupi juaj 26 kalori.

16- Mesatarisht edo person ne bote eshte puthur ne menyre romantike te pakten nje here pa i mbushur ende 14 vje
heret 
 

..:: Rey & Black ::..  
 
Rey & Black
 
Me Kontaktoni Ne Facebook  
  Mc Rey |
 
Konverto EURO-n  
   
Ora E Saktë  
   
Kalendari , Moti & Valuta  
  MOTI NE KOSOV '' Rey-Black

 
...::: Rey & Black :::... Shpresoi Se Kaluta Mir . Me Respekt Stafi Rey & Black ...::: Rey & Black :::...
This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free