...::: Rey & Black :::... Aty Ku Iu Ndiheni Rehat Rey & Black ...::: Rey & Black :::... Mir Se Erdhet Tek Faqia Jonë . Shpresoi Te Kaloni Mirë ...::: Rey & Black :::...
 
rey-black
..:: Rey & Black ::..  
  Rey & Black - Funny
  Music Graphics Fanny
  Kode per ngjyra
  New Bota
  Muzika
  Radio Drenica Live
  RebeL A.K.A UniKKatiL
  Interesant !
  Shekarko muzik nga YOU TUBE
  Nika per Msn
  Nika per msn Anglisht
  Dashuria ne interrnet ?
  Te Dua - Ne shum gjuhe te Botes
  Per Dashuri ndaj femres
  Shtin webin ne google
  Epi i Gilgameshit shqip
  Komedia Hyjnore - Ferri
  Histori e Skenderbeut
  Fjalori Informatikes
  Alfabeti i dashuris
  Shut down PC Prej destkopit me nje klikim
  Me fol PC-ja
  Flamuri Shqiptar
  Kodet e shtetev
  Shekarko Fire Fox - Shqip
  Conter Strike 1.8
  Hacko Msn
  Shekarko sa dush ti
  Qel imell qysh dush
  Program per muzika
  Regjistro webin
  Shekarko muzik Arabe
  Shkarko Super Mario
  Shpejto trensferin ne Msn
  Weba per ju
  Video nga Rey & BLack
  Kerko mbi 5,000,000 video
  Adresa te femrave
  Video te UniKKatilit
  Google - by Rey & BLack
  Beje GOOGLEN me emrin tend
  Host per foto
  Progeram per logo
  Perkethe faqe
  Perkthe sa dush dhe cka dush
  Street Fighter Online
  Duck Hunt
  Qyre qysh kcehet
  Kalkulator
  Video romantike
  Kerko (Muzik,Njerez etj.)
  Kerko ne Google
  Kerko foto ne Google
  Kerko video ne Google
  Shkarko Programa
  Barcoleta
  A e Dini Se
  Muzik
  Shiko Tv Shqip
  Njeriu pa zemer
  Lidheni kravatën
  Shkenca natyrore
  Qielli me sy
  Zbukuro emrin
  Luaj me peshk(interesant)
  Ora ne gjith boten
  Qefar efekti
  Deformer Pic.....
  Drake Bell
  Fjalë të urta
  Dergo SMS falas
  Kerko Web
  Krijo Bllok-Faqe
  Krijo Forum(Falas)
  Kërce tek një forum
  Stupcat (2010 New )
  Tekst per leje
  Cyre qit foto
  Si te shkarkojm video ose mp3 nga youtube
  Keng e dhimbshme
  Milioneri
  Kqyr kush ta ka ban bllok
  Logo
  Klodi - Buka e Gurbetit
  Shpija E Kosoves LIVE
  Welcome
  Hiq bllokun e MSN-s
  Meti(Gjesti Skandal)
  Gezuar se bashku me tupan 2010
  Live Show
  HIKMETJA - Film Kosovar
Copyright By : Rey & Black .
A e Dini Se
A e Dini Se....?!
...Ezkimezët kur e lëshojnë shtëpinë patjetër e
rrëzojnë së paku një pjesë të shtëpive të tyre
të ndërtuar prej akulli në mënyrë që ajo të
mos bëhet strehim i shpirtrave të këqinj.

********************************

...Sipas shkencëtarëve amerikanë, Hëna ηdo
një mijë vjet largohet nga Toka për 20 metra
për shkak të dobësimit të fuqisë tërheqse të
Tokës - gravitacionit.

********************************

...Piktori i njohur Leonardo da Vinηi ka qenë
shumë i fuqishëm, ai ka mundur me duar të
këpus patkoin e hekurit.

************************************

...Vendasit nga ujdhesa Bolia në Indonezi
gjatë levrimit të arës ia qesin rreth qafës kaut
thesin e mbushur me gurë të rëndë në mënyrë
që t'ia ndalojnë shpejtësinë gjatë lëvrimit.

******************************************

...Në vitin 1795 një nënpunës në Berlinë parit
i lindi ideja që shtëpitë në qytet të shënoheshin
me numra, kurse emërimi i rrugëve është
bërë shumë më vonë.

******************************************

...Se skandinavët dikur kan prodhuar litarë
shumë të fortë duke shfrytëzuar rrënjët e
drunjëve sidomos të pishës.

************************************

...Se gratë e fisit Bambara të cilët jetojnë në
Senegal, tërë trupin e lyejnë me baltë të kuqe.

**************************************

...Se në mjedisin e hapur kur nuk fryejnë
erërat, zëri i njeriut mund të dëgjohet 200
metra larg.

********************************

...Nervi optik i syrit përbëhet prej 500 mijë
fijesh të cilat nëse renditen njëra pas tjetrës
do të arrijnë gjatësinë 60 kilometra.

********************************

DUHET TA DINI EDHE KËTË
Pika më e lartë në botë është Mont Everest.
Lartësia e saj arrinë në 8.848 metra. Për
herëtë parë e pushtuan alpinistët e
Zelandës së Re, me në krye Edmund Hilarin,
më 29 maj 1953.

********************************

Thellësia më e madhe në botë është në
ishujt Mariana, e quajtur Ηalenger. Kjo
thellësi arrinë në 11.033 metra.

Ndλrsa ishulli më i madh në botë është
Grenlanda me sipërfaqe 2.175.600 km. katrorë.

********************************

Gadishulli më i madh në botë është ai i
Arabivë me sipërfaqe 2.730.000 km. katrorë.

********************************

Oqeani më i madh është Paqësori.
Sipërfaqja e tij është 179.680.000. km.
katrorë kurse oqeani më i vogël është
Oqeani i Ngrirë i Veriut që ka
14.090.000 km. katrorë.

********************************

Qyteti më i madh në botë është Meksiko
Siti dhe ka mbi pesëmbëdhjetë milionë banorë.

********************************

Telefonin e parë e zbuloi Aleksandër
Graham Bell, me 1875.

********************************

Vλllezërit Orvil dhe Virbur Urajt,
më 17 dhjetor të vitit 1903 të parën
bënë fluturimin me aeroplan motorik
në Kiti Hejk të SHBA-ve.

********************************

Automobili i parë u konstruktua
nga Karl Benz më 1885.

********************************

Televizioni i parë u zbulua
nga J. L. Bajd, më 1928.

********************************

Thuhet se në Kostarikë është
zbuluar një majmun me gjatësi
4.3 metra. Sipas këtij zbulimi
del se Kin Kongu i njohur

 
..:: Rey & Black ::..  
 
Rey & Black
 
Me Kontaktoni Ne Facebook  
  Mc Rey |
 
Konverto EURO-n  
   
Ora E Saktë  
   
Kalendari , Moti & Valuta  
  MOTI NE KOSOV '' Rey-Black

 
...::: Rey & Black :::... Shpresoi Se Kaluta Mir . Me Respekt Stafi Rey & Black ...::: Rey & Black :::...
This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free