...::: Rey & Black :::... Aty Ku Iu Ndiheni Rehat Rey & Black ...::: Rey & Black :::... Mir Se Erdhet Tek Faqia Jonë . Shpresoi Te Kaloni Mirë ...::: Rey & Black :::...
 
rey-black
..:: Rey & Black ::..  
  Rey & Black - Funny
  Music Graphics Fanny
  Kode per ngjyra
  New Bota
  Muzika
  Radio Drenica Live
  RebeL A.K.A UniKKatiL
  Interesant !
  Shekarko muzik nga YOU TUBE
  Nika per Msn
  Nika per msn Anglisht
  Dashuria ne interrnet ?
  Te Dua - Ne shum gjuhe te Botes
  Per Dashuri ndaj femres
  Shtin webin ne google
  Epi i Gilgameshit shqip
  Komedia Hyjnore - Ferri
  Histori e Skenderbeut
  Fjalori Informatikes
  Alfabeti i dashuris
  Shut down PC Prej destkopit me nje klikim
  Me fol PC-ja
  Flamuri Shqiptar
  Kodet e shtetev
  Shekarko Fire Fox - Shqip
  Conter Strike 1.8
  Hacko Msn
  Shekarko sa dush ti
  Qel imell qysh dush
  Program per muzika
  Regjistro webin
  Shekarko muzik Arabe
  Shkarko Super Mario
  Shpejto trensferin ne Msn
  Weba per ju
  Video nga Rey & BLack
  Kerko mbi 5,000,000 video
  Adresa te femrave
  Video te UniKKatilit
  Google - by Rey & BLack
  Beje GOOGLEN me emrin tend
  Host per foto
  Progeram per logo
  Perkethe faqe
  Perkthe sa dush dhe cka dush
  Street Fighter Online
  Duck Hunt
  Qyre qysh kcehet
  Kalkulator
  Video romantike
  Kerko (Muzik,Njerez etj.)
  Kerko ne Google
  Kerko foto ne Google
  Kerko video ne Google
  Shkarko Programa
  Barcoleta
  A e Dini Se
  Muzik
  Shiko Tv Shqip
  Njeriu pa zemer
  Lidheni kravatën
  Shkenca natyrore
  Qielli me sy
  Zbukuro emrin
  Luaj me peshk(interesant)
  Ora ne gjith boten
  Qefar efekti
  Deformer Pic.....
  Drake Bell
  Fjalë të urta
  Dergo SMS falas
  Kerko Web
  Krijo Bllok-Faqe
  Krijo Forum(Falas)
  Kërce tek një forum
  Stupcat (2010 New )
  Tekst per leje
  Cyre qit foto
  Si te shkarkojm video ose mp3 nga youtube
  Keng e dhimbshme
  Milioneri
  Kqyr kush ta ka ban bllok
  Logo
  Klodi - Buka e Gurbetit
  Shpija E Kosoves LIVE
  Welcome
  Hiq bllokun e MSN-s
  Meti(Gjesti Skandal)
  Gezuar se bashku me tupan 2010
  Live Show
  HIKMETJA - Film Kosovar
Copyright By : Rey & Black .
Barcoleta
Barcoleta


Vaznja

-Mam’, a pet kujtohet ajo vaznja qe bajshe dert mes pe thehet?

-Po, pi di.

-Pi tashit s’ki nevoj’ me bajt mo dert..


--------------------------------------------------------------------------------

Sevdija me djalin
Ni djal i vogel pe ngan nëpër shpi t’mallnnave edhe pi sheh nonen e vet:edhe pi thirr:

-Sevdije, oj Sevdijeeee!

Sevdija: S’ki nevoj me m’thirr Sevdije kur m’ki non’.

Djali: E di po qkjo shpi e mallnave koka plot nona.


--------------------------------------------------------------------------------

Motra budallic
Qysh pe muNesh mi thon’ motres ma t’madhe budallic – pi thot njona djalit t’vet. Shko thuj m’fal – apet s’pi dahet kjo djalit.

Shkon ky djali edhe I thot’ motres: Motër m’vjen keq qe je budallic.


--------------------------------------------------------------------------------

Dëshira
Pi thot shoki shokit: Me bo met ra mu taku me naj magjistar qfar deshire i kishe lyp me ta plotsu.

I kisha thon me ma fal shkopin magjik – ja kthen shoki.


--------------------------------------------------------------------------------

Provimi
A e dha provimin?

Jo, rash.

S’pe t’ves a ra po a e dha provimin.


--------------------------------------------------------------------------------

Pushka ilire
Sa kushton qikjo pushk e vjeter – vet ni turist en ni shitore antike t’Shipnis.

30 milion lek – pi thot shitsi.

Fort shtrejt e paske bre – turisti.

Shka pe meNon ti, kjo pushk osht e kohes Pirros – pi thot shitsi.

Allahile, ku ka pas pushk athere?

Po bash për   qata osht e shtrejt.


--------------------------------------------------------------------------------

Pllumat

Pe folin dy plluma en tela te rrymes:

Besom qe nuk jom i martun – pi thot pllumi mashkell pllumejkes.

- E shka osht ajo unaz?

- Iiiii, ket unaz en kom e kom pi qe e bajsha posten.


--------------------------------------------------------------------------------

Dieta
Shkon ni skelet en ameltore edhe porosit ni torte.

Kamarieri e vet: A me shllag a pa shllag?

Normal qe pa shllag! A nuk pi sheh se jom tu majt diet a? – i thot skeleti.


--------------------------------------------------------------------------------

Porosia
Shkon ni skelet en kafe edhe porosit ni birr edhe ni trrulleks.

Po trrulleksi shka pet vyn? – e vet kamarieri.

Për mi fshi podin – i thot skeleti.


--------------------------------------------------------------------------------

Taksi
Ni skelet qysh osht tu hec nëpër qytet e sheh kerrin   e t’deknive edhe ja nis me piskat:

TAKSI! Për sa pem qon deri n’shpi.


--------------------------------------------------------------------------------

Dhomt
Shkojin ni qift pleq en restoran edhe plaki porosit biftek e plaka sup.

Mas ja i gjys ore edhe ni her porosisin, plaki sup e plaka biftek.

Po pse nuk I porositet en fillim dy supa e tash ju kisha pru biftekat - pe ju thot kamarieri.

Problemi osht qe i perdorim ni par dhom’ – i përgjigjen pleqt.


--------------------------------------------------------------------------------

Dashnia e vllaznive
Dy vllazen pe rrijin bashk kur vllavi vogel ja nis mu anku:

Aaa, nuk shtyhet jeta kshtu, spe kom nafakë....

Vllavi i madh: Mes u merzit e bohet mir. Ti e din qe jeten e jap për ty p.sh. mi pas dy kerre njonin ta jap ty, mi pas dy shpija njonen ta lo ty.

Vllavi i vogel: A mes e ki ni cigare?

Vllavi i madh: Viq dy t’fuNit em kan met e duhna mi rujt për veti.


--------------------------------------------------------------------------------

Shanca e bjondines

En ni kfiz special për bjondina jon 2000 pjesmarrse. Kur ti vjen rradha njones per mu përgjigj en pytjen sa bojin 3 herë 4 bjondina thot:

-         7.

-         Gabim! – i thot spikeri.

-         Edhe ni shans, edhe ni shans! – ja nisin me piskat bjondinat qera.

-         Mir, sa bojin 2 herë 4?

-         Bjondina pi thot: 6.

-         Gabim!

Apet bjondinat qera:

-         Edhe ni shans, edhe ni shans!

-         Mir, sa bojin 3 herë 3!

-         9 – përgjigjet bjondina.

-         Edhe ni shans edhe ni shans – ja nisin apet bjondinat.


--------------------------------------------------------------------------------

Sistemi i frymmarrjes
Shkon nji bjondinte doktorri me vokmena n’vesh.

Heki ato seNe pi veshve – i thot doktorri.

Bjondina: Jo, se nuk muj me jetu pa to.

Bohet nervoz doktorri edhe ja hek me zor e bjondina ja nis mes me marr frym.

Kur ti vNon vokmenat en vesh doktorri e Nin ni zo: merr frym, lsho frymen, merr frym, lsho frymen, merr frym, lsho frymen,...


--------------------------------------------------------------------------------

Sahati
Mixh, a mes di sa osht sahati?– pi vet ni fmi plakin.

Po, e di – i thot plaki.


--------------------------------------------------------------------------------

Hona
Do fmi pe shtyhen me fjel se qfar ngjyre ka hona.

Jo e sarit, jo e portkallt …

E shohin tu kalu ni pijanec edhe e vesin: T’i niri, qfar ngjyre ka hona?

A e para a e dyta? – ju thot pijaneci.


--------------------------------------------------------------------------------

Truni

Njoni pe don mi ndru trunin e vet edhe shkon en spital. Do kirurg i thojin: Viq dy lloje na kan met, tru t’shahistit edhe t’politikanit. I pari bon 500 euro e i dyti 50 euro.

Cili osht ma i ri?

I politikanit osht i paperdoren hiq.


--------------------------------------------------------------------------------

SeNet e hupne

Mirdita! A mani seNe t’hupne.

Jo, viq t’gjetne.


--------------------------------------------------------------------------------

Gruja me grip
Shka ki qe ji ra mazun – pi vet njoni shokin e vet.

Em ka dek gruja – pi thot ky tipi.

Pi shkafit.

Pi gripit.

Pi gripit? Le mer mes baj dert se I kalon.


--------------------------------------------------------------------------------

Paret e birres
Hin ni shoqni en kafiq edhe njoni pe thot:

Shka pe doni me pi, un paguj.

Krejt lypin birra perveq Hajdarit qe tha mu n’vaNt te birres ami paret.


--------------------------------------------------------------------------------

?

En trotuar ish kon mledh ni grumell njerz. Ni kalimtar pi vet njonin qaty ngat: Shka o ka bohet mer? Kalimtari: Nuk pi di bre. Qaj i fuNit qe e diti shkoj qe ja 20 minuta.


--------------------------------------------------------------------------------

Shkrimtart
Takohen dy shkrimtarë.

-         Shka pe shkrun kohve t’fuNit?

-         Jom ka e shkruj ditarin, koleg.

-         Po a? A mes je ardh te ajo dita qe mi pate marr nja 100 marka borxh.


--------------------------------------------------------------------------------

Hotel Tirana
En Hotel Tirana n’7 t’mengjesit e qojin ni mysafir pi gjumit puntort e hotelit.

-     Qu pi gjumit o jaran.

-         Nuk ju kom porosit me m’qu pi gjumit.- mysafiri.

-         Po qu se erdh vakti me honger mengjes e na duhet çarshafi i krevetit toN mi qit en tavolin t’restoranit.


--------------------------------------------------------------------------------

Nazmija e Avnija n’New York
Nazmija e Avnija shkojin en New York edhe e marrin banesen en katin 100. Dalin me ble dishka en qytet e tu hyp shkallve Nazmija i thot Avnis:

-         Kom me t’kallxu dishka.

-         Le n’katin e 70 - pi thot   Avnija.

Kur t’mrrijin n’katin e 70 Avnija i thot:

-         Fol.

-         I kom harru qilsat en vetsherbim.

Nisen me zhdryp teposht., Kur t’mrriji n’katin e 30 nazmija apet:

-         Kom me t’kallxu dishka.

-         Le m’kallxon kur t’zhdrrypim posht.

Kur t’dalin te hymja e baneses Avnija i thot Nazmis:

-         Kallxom tash shka deshte.

-         Kum bo hajgare.


--------------------------------------------------------------------------------

Fmijt e përbashkt
Fmijt e Avnis tu lujt dalin en aborr t’Nazmis e Avnis i vjen e keq e del te Nazmija:

-         M’fal se ishin kon hi fmijt e mi en aborr toNin me lujt.

-         S’ka gejle bre kujshi se... fmijt e tu jon edhe t’mit.Dy bjondina pi kqyrin ni film en televizor. Pa njo pa dy njona qohet e nal televizorin e i thot shoqes:

-         Pi nali pak se pe shkoj deri n’baj e nuk pe du me m’ik kurgjo.


--------------------------------------------------------------------------------

Polici dhe autobusi
Ni gru pi pret autobusin bashk me djalin e vet 6 vjeç, e ngat ksej grus edhe ni polic e pritke autobusin. Masi qe u vanu autobusi ky djali pi vet nonen e vet:

-         Pse u vanu autobusi?

-         Paj u bo pa la e shoferi viq shkoi mi la e kthehet fill.

Edhe pak djali i merziten tu prit e vet nonen:

-         Shka u bo hala s’erdh?

-         Qe se viq shkoj mi ndrru gumat e vjen? – u muNoke mi mashtrru kjo djalin.

Kur e Nivi polici e kapi nervoza e tha:

-         Ah nonen shoferit po a bash qetash gjeti mi la autobusin a ?


--------------------------------------------------------------------------------

Kasino
Dy shok dalin pi kasinos, njoni viq me brek e qetri cullak.

-         Viq ni saN ta praNoj, - i thot ky qe osht cullak – me tvertet pi din kohen kur duhesh mi nal ponten.


--------------------------------------------------------------------------------

Amerikani e shkau
Ishin kon tu fol ni amerikan edhe ni shka (serb). Amerikani pi thot:

-         N’ma kallxofsh ni rren me t’shpejt pe ti fali 10 dollar.

-         Un jom qan – pi thot shkau.

-         Hupe. Rren thash.


--------------------------------------------------------------------------------

Kontratat
Ni menaxher i Coca Cola-s shkon te papa edhe ja ofron 100.000 $ nese lutjen “Buken tonë të përditshme falna sot” mi kthy ne “Coca Cola-n tone të perditshme falna sot”.   Sekretari i Papes kurqysh nuk praNon, ky tipi ja rrit oferten en 200.000 $... 500.000 $ apet sekretari kundër. Dikur i thot:

-     Per 1.000.000 $ mes em ndrro.

-         Shef, kur na kalon kontrata me furren e bukes?


--------------------------------------------------------------------------------

Puntori i nëndetses
Dy t’burgosen pe bisedojin:

-         Për shka t’kan denu? – pe vet njoni.

-         Paj e kom thy ni dritare en pun.

-         Po a, e ku ki punu?

-         En nëndetse.


--------------------------------------------------------------------------------

Paret e njejta
-         Per shka t’shtin n’burg? – pi vet ni i burgosen shokin e dhomes.

-         Palidhje, en gjyq em than kishe shteti pe prodhojke pare si t’miat.


--------------------------------------------------------------------------------

Pederi
-         Naluni se ju vrasim – ju piskatshin polict do hejnave tu i njek po ata s’ju vNojshin veshin e viq ngajshin.

-         Naluni, bre pedera… - desh plesi njoni polic pi nervozes

Njoni nalet edhe ju thot shokve:

-         Ikni ju se mu m’pa.


--------------------------------------------------------------------------------

Xhepi
Njoni shkon cullak en kafe dhe kur t’vjen kamarieri edhe masi qe ta merr porosin nuk ja dan syt.

-         Shka mi ki hap syt? – e vet ky tipi cullak.

-         Jo viq pet kqyri ku muNesh mi pas paret.


--------------------------------------------------------------------------------

Marko Van Basten dhe polici shiptar
Shkon Leonardo di Caprio n’Shipni edhe tu hec neper Tiran bjen en   ni grop teper t’fell edhe lyp Nihm. Kalon ni polic edhe vet:

-         Kush osht bre?

-         Marko Van Basten.

-         30$ - i thot polici.

-         E pse bash 30.

-         Se 10$ osht dalja për person.


--------------------------------------------------------------------------------

Sajati te na...

Ni turist pi vet njonin:

-         Sa u bo sahati?

-         12 i nates.

-         Po a? MeNova mes u bo ma shum.

-         Valla te na nuk bohet ma shum se apet pi 1-shit ja nis.


--------------------------------------------------------------------------------

Denimi
Ni gjykats pi thot ni plakit:

-         Zotni je i denun 10 vjet.

-         Po un 88 i kam – ja nisi mu anku ky plaki.

-         Po mir de maj veq sa te jesh gjall se kur t’desish nuk t’majim mo.


--------------------------------------------------------------------------------

Sheji n’b*** dhe shokt e burrit
Burri pi thot grus vet:

-         Gru shum mir t’ka operu qaj kirurgi, ai sheji në b*** nuk osht ka t’dallohet mo?

-         Po mer e di. Krejt shokt tu qeshtu pem thojin.


--------------------------------------------------------------------------------

Polici
Ni polic i SHPK-s pi nal njonin e pi ngermohet:

-         O qorr a nuk pi sheh driten e kuqe n’semafor a?

-         Po mer burr po ty nuk t’pash.


--------------------------------------------------------------------------------

Supa dhe nona
Ni djal shaki ulet me honger buk me baben e vet. E kërkon supen e ja nisin mi qit syt lot pi supes nxet.

-         Pse pe kan? – pi thot baba i vet.

-         Mu kujtu nona e dekne.

Edhe baba i vet e kërkon supen e ja nisin mi qit syt lot.

-         Pse pe kan? – pi vet tash djali baben.

-         Mu kujtu nona jote se çfar kupili ma ka lon.


--------------------------------------------------------------------------------

Napoloni dhe studenti
Njoni hin en provim edhe e vet profesori:

-         Qysh e ka pas emnin mreti ma i suksesshëm francez?

-         Nuk e di – i përgjigjet studenti.

-         Napolon Bonaparta – profesori.

Studenti niset me dal jasht.

-         Kah ja ki msy – e vet profesori.

-         M’fal se meNova qe pi thirr kandidatin qeter.


--------------------------------------------------------------------------------

Shatorri
Ni qift del en piknik edhe naten flejin en shatorr. N’gjys t’nates e qon gruja burrin dhe pi thot:

-         Kqyr tenelt shka pe sheh?

-         Pi shoh honen, yjet...

-         Mer trrullan a nuk pi sheh qe na kan vjedh shatorrin a?!


--------------------------------------------------------------------------------

Bukt e ftofta
Shkon ni fmij me ble buk edhe pi vet furraxhin:

-         A keni buk bajat?

-         Po.

-         E pse nuk pi gjuni?


--------------------------------------------------------------------------------

Nazmija e Avnija n’korze
Ishin kon Nazmija e Avnija edhe përnat dilshin n’korze. Ni dit bike shi edhe vendosen mi bo korzen en shpi. Ja nisin me shetit her kNej her aNej. Tu shetit Nazmija pe ja lidh shuplak Avnis. Bohet nervoz Avnija:

-         O biri i k***** , po shka t’bona qe ma hine?

I kthehet Nazmija:

-         A nuk pi sheh ton ky milet tu shetit a? Mes shaj palidhje se e han edhe qetren.


--------------------------------------------------------------------------------

Mullungat dhe shpija
Ni pijanec e nal njonin n’rrug edhe pi vet:

-         Sa mullunga i kom en kry?

-         Pesë – i thot kalimtari.

-         Eh, d.m.th. edhe tre bandera i kom edhe mrriva n’shpi.


--------------------------------------------------------------------------------

Me komfor dhe pa komfor

Ni turist shkon mi marr ni dhom me qira edhe e vet ni puntore t’re qe punojke aty:

-         Qfar dallimi ka dhoma me komfor dhe pa komfor.

-         Ne dhomat pa komfor shërben gjyshja jeme – i përgjigjet puntorja.


--------------------------------------------------------------------------------

Marrveshja
N’autobus hijin tre hejna edhe thojin:

-         Tash kena me ju marr paret edhe me ju dhunu.

Kur shka me pa, krejt plaka autobusi.

Ni hajn qeter thot:

-         Jo, viq paret pi marrim.

-         NUK E PATEM QESHTU MARRVESHJEN – piskaten plakat.


--------------------------------------------------------------------------------

25-50

Goni kthehet pi shkolles i përgjaken.

-         A apet koket rreh a?

-         Po, me Ardianin.   50

-         A t’kom thon me nxheh deri n’50 para se mu përla? – I thot nona e vet.

-         Po, po Ardianit nona e vet i kish pas thon me nxheh deri n’25.


--------------------------------------------------------------------------------

Mosha e gjyshes
-     Gjyshe sa vjet i ki? – e vet mesa gjyshen.

-         Valla qaq shum mu kan bo sa nuk i di mo?

-         Po pse nuk pi kqyl n’blek, se n’blekt e mija shklun pi tli vjeqe deli n’katel.


--------------------------------------------------------------------------------

Puntort
-     Sa puntor punojin en sipërmarrjen e juj? – e vet polici financiar shefin e sipërmarrjes.

-         Viq ni e katerta – përgjigjet shefi.


--------------------------------------------------------------------------------

Lindja
-     Kom Ni qe kishe lind?

-         Qik a?

-         Jo.

-         Djal?

-         Ja qëllove.


--------------------------------------------------------------------------------

Malazezt dhe gurt

Para dyqiN vjete ankohen malazezt te mreti i tyne se pe ju marrin boshnjakt gur.

-         S’ka gejle se kemi boll gur.

Mas ni kohe apet pe ankohen malazezt:

-         Boshnjakt se kan meNen me na lon asni guri?

-         Po shka pe ju vyjin gurt vlla? – i vet mreti.

-         O s’pe na vyjin gurt po e kemi dertin qe me bo dal toka kush ka mi punu?


--------------------------------------------------------------------------------

Nazmija e Avnija n’kinema
Shkojin Nazmija e Avnija mi kqyr ni film en kinema. Diku ka mesi i filmit dalin dy vet tu bo gara me kerre e Nazmija e Avnija lidhen me ka 100 € se a kan me bo ndeshje a jo?

Nejse, aktort bojin ndeshje edhe Avnija ja jep paret Nazmis, po kur t’maron filmi, tu dal jasht Nazmija i thot Avnis:

-         Merri paret, se nuk pe muj me t’i marr se e kom pa ket film edhe ni her ma përpara.

-         Aiiii, edhe un e kom pa dy her ma përpara po meNova qe nuk e bojin apet ket budalliki.


--------------------------------------------------------------------------------

Mali i Zi dhe   lufta me Kinen
Mlidhet Gjukanoviçi (kryetari i Malit t’Zi) me gjeneralat e vet edhe e shqyrtojin mnyren qysh mi pushtu Kinen edhe lyp mi kallxu ku posht Kina. Ni gjeneral e merr harten edhe ja nin tak tak tak tak ja kallxn kufijt e Kines.

-         Uha, po e madhe koka. Mir, sa banor i ka? – thot Gjukanoviçi.

-         1 miliard.

-         Qyqy, po qysh ja bojim hallit mi varros ton ata njerz?


--------------------------------------------------------------------------------

Mali i zi VS China
Bohet qysh bohet edhe Mali i Zi i shpall luft Kines. Mlidhet Xiang Xemini(kryetari i Kines) me gjeneralat e vet edhe ju thot „ Ku osht mer ky far Mali i Zi“ Ni gjeneral e merr harten edhe pe ja kallxon ni pik t’vogel n’hart.

-         Sa banor i ka?

-         600.000

-         Qoni ja dy mahall – urdhnon kryetari.


--------------------------------------------------------------------------------

Lufta me Ameriken
Mali i Zi bjen en gjendje t’keqe ekonomike edhe mlidhet parlamenti për mi diskutu ket pun. Njoni qohet e thot:

-         Pi shpallim luft Amerikes, ata na pushtojin e masnej na japin Nihma.

-         E shka me bo mi pushtu na ata? – deputeti qeter.


--------------------------------------------------------------------------------

Lutja
Bjen en guj ni malazez edhe ja nis mu lut. Kalon njoni edhe e vet:

-         Shka ki mer qe pi lutesh zotit?

-         Qfar t’lutni mer, pi falenderona qe nuk e ka bo Malin e Zi t’rrafsht?

-         E pse?

-         At’her ishim duht mi punu token.


--------------------------------------------------------------------------------

Tenkat e Shipnis

Mlidhet parlamenti i Shipnis për me vendos qysh mi Nihmu luften e UçK-s edhe ni deputet qohet e thot:

-         Pe ju japim ni tenk.

Qohet qetri e thot:

-         Masi qe na nuk jemi ne luft pe ju japim te dyjat.


--------------------------------------------------------------------------------

Dilli
-     Qfar t’mire kemi pi Diellit? – bon pytje profesori i gjeografis.

Qohet njoni edhe thot:

-         N’t’vërtet kurrfar t’mire s’kemi pi Diellit se naten nuk bon drit e diten kshtu-ashtu osht drit.


--------------------------------------------------------------------------------

Malazezi dhe paret

Ni malazez Nin qe n’Amerik fitohen paret viq me shetit rrugve, fluturojin paret. Sa t’shkon n’Amerik e sheh ni kese me pare n’tok po duhet mu ul për mi marr edhe meNohet mir e thot:

-         Se kom meNen me ja nis punen pi dites parë.


--------------------------------------------------------------------------------

Gabimi
-         A osht e vërtet qe djali jyt me ni shkelm e ka rrxu lisin?

-         Po, se e ka shkel pedalin e gazit tu meNu qe ka shkel kushnicen.


--------------------------------------------------------------------------------

Patlixhonat
Shkon ni djal i vogel te pemshitsi edhe i thot:

-         Ami 5 kg patlixhona po ami t,vogjel se nuk muj me bajt roN.


--------------------------------------------------------------------------------

Profesioni (Alfabeti)

Gjykatsi e vet të pandehurin:

-         Gjykatsi: Qfar profesioni ki?

-         I pandehuri: Jom analfabet?

-         Gjykatsi: Mir, thuje alfabetin.


--------------------------------------------------------------------------------

Gjyshi
Njoni thot:

-         Gjyshi m’ka thon mes me shku nëpër klube t’striptizit se ka seNuk bon mi pa?

-         Qyqy! E shka kokan seNet qe nuk bon mi pa? – habiten shokt.

-         Gjyshin.


--------------------------------------------------------------------------------

Japan me zor
Pe folin dy djem:

-         A mes je japan?

-         Jo, nuk jom.

-         A je i sigurt?

-         Po.

-         E mes e ki prejardhjen japane?

-         O jo kut t’thom.

-         Nashta je pak?

-         Mir, a pe thut ti. Japan jom.

-         E pse nuk i ki syt e ngrehen.


--------------------------------------------------------------------------------

Sahati n’New York
En New York e vesin njonin:

-         A pe don me ble sahat?

-         Po, çfare? – i vet ky tipi I interesun.

-         Shshshsht, se ai hala e ka n’dor.


--------------------------------------------------------------------------------

Plaçkitsi

En 12 t’nates bon telefoni en stacion t’policis edhe Nihet ni zo i femnes:

-         Em ka hi ni person i panjoher n’banes, ju kisha lut me ardh mi marr nesër ka ora 10.


--------------------------------------------------------------------------------

Qeli me flok
Ni mjek thirr en stacion t’policis edhe ju thot:

-         Ni budall i rrezikshem u ik pi spitalit.

-         Po a? Qysh doket?

-         Osht qel, i ka flokt e gat.

-         Qysh muNet mu kon qel edhe mi pas flokt e gat? – bohet nervoz polici.

-         Po a t’thash qe osht budall.


--------------------------------------------------------------------------------

Jastyki

Dy budall pe bohen gati me flejt edhe njoni pi merr ni cev.

-         Po cevi shka pe t’vyn.

-         Për mi qit kryt?

-         A nuk e ki pak fort a?

-         Po mes mi pas mush me pamuk un ma heret.


--------------------------------------------------------------------------------

E keshnja
Ni budall keshke sa mujke edhe qatypari pi kalon ni koleg:

-         Shka ki qe pe kesh kaq shum?

-         O mu kujtu ni shtos qe nuk e kom dit.


--------------------------------------------------------------------------------

Drita dhe ndërtesa

Dy budall dojshin me hyp en ni ndërtes t’nelt po kurqysh nuk mujshin. Njoni thot:

-         Pi lshoj driten e litrikit un e ti kapu per drit e hyp.

-         Po a? E me bo mi nal ti litrikin ku mu majt un?!


--------------------------------------------------------------------------------

Jo fer
Ni budall e vet shokin e vet:

-         Shka kam ne grusht?

-         Mickojë.

-         Jo.

-         Mizë.

-         Apet nuk ja qëllove.

-         Ani pra koka qan.

-         Aiii, a e pa a? – nervozohet budalla.


--------------------------------------------------------------------------------

Uji i Bazenit
Ni budall pin pak uj n’bazen edhe i thot budalles qeter:

-         Hiq i omel ky uji i bazenit, boll çudi, pak ma heret ja qita ni kokerr sheqer.

-         Po nuk u omelzu nashta qe nuk e ki përzi. – ja priti budalla qeter.


--------------------------------------------------------------------------------

Piloti i arratisur
Pe kalon ni aeroplan i mushen spic njerz përmi spital t’budallve edhe piloti pe ja nis me kesh me t’madhe.

-         Shka ka me kesh? – e vet pilotin stjuardesa.

-         Pe keshi kur pi shoh ton ata njerz jun mledh viq pse jom ik unë.


--------------------------------------------------------------------------------

Mosha
Ni plak milioner 70 vjeqe maryohet me ni qik t’re 18 vjeqe.

-         Qysh mujte mu martu me ni qik t’re edhe kaq t’bukur? – e vet ni shok i veti.

-         Po un nuk jom budall mi pranu qe i kom 70 vjeqe po i thash qe jom i smut edhe i kom 90 vjeqe.


--------------------------------------------------------------------------------

“Thënie kriminele”
Thënie kriminele: “Kom me ti nxerr krejt dhomt pi gojes e viq njo kom me ta lon, viq sa për me t,dhimt“


--------------------------------------------------------------------------------

Tema
Ajo: A m’don?

Ai: Po.

Ajo: A m’merr pra për gru?

Ai: Nal mes e ndrro temen.


--------------------------------------------------------------------------------

Puthja e parë
-         Nëse un jom femna jote e parë ku pe din me puth kaq mir? – e vet njone dashnorin e ri.

-         E nese un jom i pari për ty ku pi din qe pe puthshna mir?


--------------------------------------------------------------------------------

Martesa dhe autobusi
Pi sheh Nazmija Avnin n’rrug t’nalen edhe pi vet:

-     A u martove ma n’fuNt a?

-         Jo valla hala.

-         Mir e shka je tu prit?

-         Autobusin.


--------------------------------------------------------------------------------

Gruja binjake

Njoni pi thot shokit t’vet:

-         Gruja jeme osht binjake.

-         Po a? E qysh pi dallon se koN e ki gru.

-         Po binjaki i vet ka mjekerr.


--------------------------------------------------------------------------------

Burri
Dy shoqe qe s’ishin taku moti pe folin:

-         Shum ma i mir pe tu dok’ka burri me tesha t’reja.

-         Jo nuk jon teshat e reja po osht burri jam i ri.


--------------------------------------------------------------------------------

Kush? Un a?
-         Ku jeton? – pi vet nënpunsi palen.

-         Kush? Un a?

-         Po.

-         N’Bllok t’Ri.

-         Shka punon?

-         Kush? Un a?

-         Po.

-         Korril.

-         Sa vjeq je?

-         Kush? Un a?

-         Jo un? – i ples mo dikur mulloni nënpunsit.

..:: Rey & Black ::..  
 
Rey & Black
 
Me Kontaktoni Ne Facebook  
  Mc Rey |
 
Konverto EURO-n  
   
Ora E Saktë  
   
Kalendari , Moti & Valuta  
  MOTI NE KOSOV '' Rey-Black

 
...::: Rey & Black :::... Shpresoi Se Kaluta Mir . Me Respekt Stafi Rey & Black ...::: Rey & Black :::...
This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free