...::: Rey & Black :::... Aty Ku Iu Ndiheni Rehat Rey & Black ...::: Rey & Black :::... Mir Se Erdhet Tek Faqia Jonë . Shpresoi Te Kaloni Mirë ...::: Rey & Black :::...
 
rey-black
..:: Rey & Black ::..  
  Rey & Black - Funny
  Music Graphics Fanny
  Kode per ngjyra
  New Bota
  Muzika
  Radio Drenica Live
  RebeL A.K.A UniKKatiL
  Interesant !
  Shekarko muzik nga YOU TUBE
  Nika per Msn
  Nika per msn Anglisht
  Dashuria ne interrnet ?
  Te Dua - Ne shum gjuhe te Botes
  Per Dashuri ndaj femres
  Shtin webin ne google
  Epi i Gilgameshit shqip
  Komedia Hyjnore - Ferri
  Histori e Skenderbeut
  Fjalori Informatikes
  Alfabeti i dashuris
  Shut down PC Prej destkopit me nje klikim
  Me fol PC-ja
  Flamuri Shqiptar
  Kodet e shtetev
  Shekarko Fire Fox - Shqip
  Conter Strike 1.8
  Hacko Msn
  Shekarko sa dush ti
  Qel imell qysh dush
  Program per muzika
  Regjistro webin
  Shekarko muzik Arabe
  Shkarko Super Mario
  Shpejto trensferin ne Msn
  Weba per ju
  Video nga Rey & BLack
  Kerko mbi 5,000,000 video
  Adresa te femrave
  Video te UniKKatilit
  Google - by Rey & BLack
  Beje GOOGLEN me emrin tend
  Host per foto
  Progeram per logo
  Perkethe faqe
  Perkthe sa dush dhe cka dush
  Street Fighter Online
  Duck Hunt
  Qyre qysh kcehet
  Kalkulator
  Video romantike
  Kerko (Muzik,Njerez etj.)
  Kerko ne Google
  Kerko foto ne Google
  Kerko video ne Google
  Shkarko Programa
  Barcoleta
  A e Dini Se
  Muzik
  Shiko Tv Shqip
  Njeriu pa zemer
  Lidheni kravatën
  Shkenca natyrore
  Qielli me sy
  Zbukuro emrin
  Luaj me peshk(interesant)
  Ora ne gjith boten
  Qefar efekti
  Deformer Pic.....
  Drake Bell
  Fjalë të urta
  Dergo SMS falas
  Kerko Web
  Krijo Bllok-Faqe
  Krijo Forum(Falas)
  Kërce tek një forum
  Stupcat (2010 New )
  Tekst per leje
  Cyre qit foto
  Si te shkarkojm video ose mp3 nga youtube
  Keng e dhimbshme
  Milioneri
  Kqyr kush ta ka ban bllok
  Logo
  Klodi - Buka e Gurbetit
  Shpija E Kosoves LIVE
  Welcome
  Hiq bllokun e MSN-s
  Meti(Gjesti Skandal)
  Gezuar se bashku me tupan 2010
  Live Show
  HIKMETJA - Film Kosovar
Copyright By : Rey & Black .
Fjalë të urta
1. Ai qe di me se shumti flet me se paku. ( populli) 2. Buka po u thye s' ngjitet me nje te beshtyre. (populli) 3.Burri eshte koka, kurse gruaja eshte qafa. (populli) 4. C' ke bere do te ta bejne. (populli) 5. Dardha bie nen dardhe. (populli) 6. Dardha e ka bishtin mbrapa. (populli) 7. Dielli duket qe ne sabah(mengjes). (populli) 8. Dhelpra kur nuk e harrin rrushin, thote eshte i pa bere. (populli) 9. Degjo shtate a tete dhe perseri bej si di vete. (populli) 10. E dhena e tjeterit eshte si e krojtura e dhembit.(0070opulli) 11. Edhe bari i njome 0064igjet neper te thate. (populli) 12. Fashati qe duket, s do kallauz.(0070opulli) 13. Floke gjate mendje shkurter. 0028populli) 14. Fjalet jane gra, veprat burra. (populli) 15. Gruaja fut shejtanin ne shishe. (populli) 16. Gjella me kripe dhe kripa me karar. (populli) 17. Gjuha, vete ku dhemb dhembi. (populli) 18. Gjuha kocka s' ka e kocka thyen. (populli) 19.Gjithe gishtat dhembin njesoj. (populli) 000a20. I zoti e nxjerr gomarin nga balta. (populli) 21. I talluri, te tall. (populli) 22. Jeto sikur do vdesesh neser. dhe meso sikur do jetosh gjithmone. (populli) 23. Kali i botes te le ne udhe, (rruge). (populli) 24. Kalliri me buk e mban koken poshte, ai bosh... perpjete. (populli) 25. Kur s' ke koke, ke kembe. (populli) 26. Koka ben koka peson. (populli) 27. Kush te do te shan. (populli) 28. Kush mungon, bluan. (populli) 29. Kush lyp shume, e humb dhe ate qe ka. (populli) 30. Mat shtate here, e pri njehre. (populli) 31. Me mire nje veze sot, sesa nje pule mot.(populli) 32. Me thuaj c' shoke ke , te te them se cili je. (populli) 33. Me nje lule.., s' vjen beari. (populli) 34. Me nje nuse.., nuk behen njeqind dhendurre. (populli) 35. Mendje e shendoshe ne trup te shendoshe. (populli) 36. Mendja e madhe.. e keqja e te zotit. (populli) 37. Me mikun ha e pi, por tregeti mos bej. (populli) 38. Mollen e mire, e ha derri. (populli) 39. Mos u mundo te 006exjerresh dhjame nga pleshti. (populli) 40. Mos shiko gunen, po shiko punen. (populli) 41. Mos hiq petullat me duart e tjeterit. (populli) 42. Mos bej te vesh vetulla, dhe nxjerr syte. (populli) 43. Nga ferra del trendafili, ashtu si dhe nga trendafili del ferra. (populli) 44. Nuk ngopet ariu me miza. (populli) 45. Nuk I bihet fyellit gjithnje ne nje vrime. (populli) 46. Nje dru i shtrember, shtremberon gjith stiven. (populli) 47. Nje dore lan tjeteren, te dyja fytyren. (populli) 48. Nje mik i mire, duket ne kohe te veshtire. (populli) 49. Nje gur s mban mur. (populli) 50. Nje njeri qe ka shume fjale, edhe nje i shurdhet e mund. (populli) 51. Peshku ne det, tigani ne zjarr. (populli) 52. Peshku i madh e ha te voglin. (populli) 53. Perse thirret gomari ne dasem...?!!!. (populli) 54. Pi rakine, mos pi mente. (populli) 55. Pune shume, e fjale pak. (populli) 56. Punen e sotme mos e ler per neser. (populli) 57. Qeni qe leh shume, nuk te ha. (populli) 58. Qeifi ha dhe kumbulla te tharta.(0070opulli) 59. Rrushi shih rrushin, dhe piqu. (populli) 60. Rri shtrember e fol drejt. (populli) 61. S' behen petullat me uje. (populli) 62. S' bie rrufeja ne ... (lavaman). (populli) 63. Shtri kembet, aq sa ke jorganin. (populli) 64. S'mbahet shtepia me mjell hua. (populli) 65. S' mbahen dy kunguj ne nje sqetull. ( populli) 66. Te gjithe derrat nje fytyre kane. (populli) 67. Te bente c do mize mjalte... haja dhe une. (populli) 68. Ujku qimen e nderron por zakonin s' e harron.(populli) Thenie te mencura. Sami Frasheri. 1. Ato c ka di nje njeri ne krahasim me ato c ka nuk di , jane kurregje. 2. Fjalet e keqedashesit jane si qymyri, qe edhe po s te dogjen , te nxijne. 3. Gabimet qe harrohen, perseriten. 4. Pema me e embel eshte ajo qe vjel me duart e tua. 5. Peri i ngaterruar nuk zgjidhet me ngut. 6. Per te qene i lumtur nuk duhet vetem te dish, por edhe te duash. 7. Njeri i zoti nuk eshte ai qe s ka te meta, po ai qe i pranon te metat e tij. 8. Njeriu qe te behet edhe me i zoti nuk duhet te harroje edhe ato qe ka mesuar. 9. Nje pune e bukur eshte me e dobishme se njemije fjale te bukura. Nese rrezikon mund te humbasesh, nese nuk rrezikon ke humbur gjithesesi. Anthony D'Angelo Ne qofte se jeta nuk te ofron nje loje qe ja vlen ta lush, atehre krijo vete nje te tille. Anthony D'Angelo Nese thua ate c ka deshiron duhet te degjosh dhe ate c ka nuk deshiron. Hegeni Pergatitur nga Lorena Manellari pr0020AlbaWeb Ai qe te bertet shume te del i mire ne fund. Ai qe martohet heret dhe ai qe ngrihet heret jane te fituar. Ai qe eshte shok me te gjithe, nuk eshte shok me asnje. Ai qe di te beje lajka, di dhe te shpife. Asnjeri nuk njihet profet ne vend te tij. Aty ku nuk mer bija, e mer vija. Babai puntor rrit femije dembele, mesuesi llafazan nxjerr nxenes memece. Borxhlliu i keq te kerkon parate diten e Bajramit. Budallai koken si njeri e ka, por kur flet, e merr vesh se c'mall eshte. Budallai gjen fjalen, por nuk di se kur e ka gjetur, ndersa i zgjuari fjalen e budallait e fut ne xhep. Budallai ka fat vetem ne perralla! (edhe ne Shqiperi ) Burri eshte cadra e gruas. Cdo hap drejt kultures, eshte hap drejt lirise. Dashuria per rinine, si qumesht per femine. Dashuria e tepert del hidherim. Dielli eshte jorgani i te varfrit. Di te vjedhe ai qe di te fshehe. Nuk te ben duhani burre. Dy here njeriu eshte femije: heren e pare kur lind dhe heren e dyte kur plaket. Dy te rrahura te bejne dem, por jo dy te ngrena. E keqja behet shpejt, e mira vjen ngadale. E shara eshte arma e te dobetit. Fatkeqesia me e madhe eshte humbja e shpreses.*** Faji eshte jetim. Fati ndihmon te guximshmit. Femije shume - grushta shume. Femija punetor mallin e ve vete, femija dembel humb edhe mallin e babes. Fjala e djalit - pushka ballit. Fjalen, sa e ke ne goje, e ke robin tend, kur te del nga goja, behesh rob i saj. Fjala eshte si bleta qe ka edhe mjaltin edhe thumbin. Fukarallek - maskarallek. Fukaralleku prek ne burreri dhe ne nder. Gazi dhe helmi jane vellezer. Grate i ndajne vellezerit, ndersa grate motra i afrojne baxhanaket. Hakmarrja gezon vetem shpirtkeqinjte. Here me hiri her me pahiri, disa here gabon edhe i miri. Heshtja eshte flori, fjala - argjend. Heshtja eshte e hidhur, por frytin e ka te embel. Humbe pasurine, hic asgje; humbe shendetin ke humbur dicka, humbe shpresen, ke humbur gjithcka.**** I dehuri gjithnje betohet se nuk eshte i pire. I pasur behesh me dituri jo me pasuri; i mencur behesh me mend jo me moshe. I zgjuari nuk kerkon kryevend, nuk ha me teper se duhet dhe trurit nuk i ngarkon me shume se mban. Kanun me baben nuk ka. Koha eshte ajo qe mbyll cdo plage. Kur gruaja hyn ne punet e burrave, burri duhet te mesoje hilet e grave. Kur njeriut i shtohet salltaneti, i largohet burreria. Kur plaku dhe plaka nuk shkojne mire, ia kane pase me hile njeri tjetrit ne rini. Kur i ben mire te varfrit, zere se i ke dhene borxh perendise. Kur nxjerr sekretin e shokut je i pabese, kur nxjerr sekretin tend je budalla. Kur nuk te do nje lagje, fajin kerkoje te vetja. Kuri ben nder te keqit, ndez qiri ne shtepi te dreqit. Kur varferia hyn nga dera, dashuria del nga dritarja. Kur hyn borxh, rron me djersen e te tjereve. Kush rron vetem me shprese, vdes i deshperuar. Kush ka te kaluar ka edhe te ardhme. Liria as nuk falet, as nuk blihet, por fitohet. Lufta provon trimin, zemerimi te diturin dhe fatkeqesia shokun. Mendja e te zgjuarit budallait nuk i duhet gje. Mendja e madhe te pret fatin. Po ta dije djali sa e do baba, cmendet. Me njeriun tend duhet te kesh nje koder ne mes. Mesuesi me i mire eshte pervoja. Me mire gjethen e ferres, se gjellen e vjehrres. Me veshtire eshte te mbash dy gra se dy shtete. Po te kerkosh shoke pa te meta, mbetesh pa shoke. Miku, naten e pare eshte flori, naten e dyte baker, naten e trete teneqe. Mik i mire eshte ai, qe te mban vajzen e keqe. Njeriu rron me shprese dhe me harrese. Njeriu ne lufte pa pushke, ne lume pa krahe, dhe ne gjykate pa goje; s'ka cfare ben. Njeriu meson te flase shume shpejt, ndersa te heshte shume vone. Njeriu ne jete provon me shume hidherime sesa gezime. Njeriu sa me shume varrit i afrohet, aq me shume fisnikerohet. Njeriu mesohet usta ne shtepi te vet. Paraja e bardhe per dite te zeze. Parate e pensionit jane paradhenie e vdekjes. Pasuria dhe pozita jane mysafire te perkohshem. Pasuria nuk eshte lumturia. Pasuria me e madhe e te varferit eshte nderi. *** Patriotizmi tregon vleren e njeriut.*** Prej gruas te ndare dhe prej mallit te vjeter, duhet te heqesh dore. Politikani urdherohet nga koka dhe jo nga zemra. Pushka te ben trim, paraja mendjemadh. Qeni qe rri gjate ne hekura, nuk njeh as te zotin. Qejfi i hasmit eshte kur te sheh me fytyre te parruar dhe kepuce te pallustruara. Qesh me mire kush qesh i fundit. S'ka njeri pa nje te keqe. Shpifja eshte si thengjilli, qe, dhe kur nuk djeg, nxin. Te rinjte dine gjithcka, te vjetrit dyshojne ne gjithcka. Thinjat jane privilegj i te zgjuarve. Vendin e huaj fort ta levdosh e kembet mos ta kerkofshin. Zoti ka thene, ne qofte se do te dish se cilin kam denuar, shih se ia kam lene nje gje mangut. Zanati i spiunit eshte te shese sekretet e miqve. Zanati i servilit eshte te sjell fitim, por ditet i ka te numeruara. Agait i pjell edhe kau, jo vetm0020lopa Ai q 0062h0065t i urt 0073i delja, e han 0075jqt0020 Ai q do dit 006ba nj 0064s0068ir 0074jetr002c asnjh0065r 006euk arrin ta plots006fj 000a ds0068irn0020e tij Ai q 0064i t 0076jedh,0020di edhe t 0066shij 0067jurmt0020 Ai q 0064in me kuven,0020e hijeshon nejen n 0061t 0076en Ai q 0064on me u ba zengin, niset m 0073 0070ari me vjedh 000a Ai q sht 0069 pasur, jep nga teprica, ai q 006euk s0068t 0069 pasur jep nga zemra Ai q sht 006e 0066uqi bh0065t se din d006f gj 000a Ai q 0068an hudr0020nuk e ndien ern0020e vet, por ia ndijn 0074 0074jert0020 Ai q 0069 mbs0068tetet pems0020s 006dadhe, gjen hij 0067jithmon 000a Ai q 006ba frik 0065dhe kur ka t 0064rejt,0020nuk fiton Ai q 006ba, don edhe ma Ai q 006de indiferenc 0069 shikon vuajtjet e t 0074jerv0065 s0068t 0073adist Ai q 006br0063n006fhet, rralh0065r 0068akmirret Ai q 006egutet, d006fher 0076onohet Ai q 0070remton shum,0020bn0020pak Ai q 0073'bindet, nuk din t 006bomandoj 000a Ai q 006euk e don baban 0064he nnn, ai nuk e don askend Ai q 0073'durohet si njeri, s'durohet as si shok, as si koleg,0020as si bashkp0075nt006fr e as si fqi Ai q 006euk dg006aon miskojn002c se dg006aon as tupanin Ai q 0073'punon si burr,0020rrin e qan si grua Ai q 0073hpejt dashurohet, shpejt ds0068prohet Ai q 0073hum 0066let, gj 006e 0064rit 006euk e0074 Ai q 0074a ban rrafsh, ka qef me t'dal 006bodr0020 Ai q 0074a don t 006dirn002c t 0066let, ai q 0073'ta don, vetm0020t 0073hikon Ai q 0074hot 0022un 006aam un"002c ai hup gjithkun Ai q 0076jedh nj 0076ez,0020vjedh edhe nj 0062uall Ajo q 0073'arrihet, duket m 0065 m0062l0020 Ajo q 0073't 0070l0071en ty t 0074a bj006e,0020mos ua bj0020t 0074jerv0065 Amerika t 006aep nj 0074hele dhe t 006derr nj 0070el 000a Ata q 006br006bojn 0067jithnj 0074 006ben 0074 0064rejt,0020gati asnjh0065r 006euk kan 0074 000a drejt 000a Ara me via0020s'lavrohet Ariu nuk rron duke lp0069r 0073hputat Armiku i vjetr0020kurr 0073t 0062h0065t mik i mir 000a Armiku, kur mori pendn0020n 0064or,0020si deshi shkroi Armikut mos ia trego t 0076r0074etn0020 Armiqt 0065 shumics0020s 006ejerz0076e jan 0061ta q 006euk u japin gj 0061tyre As hasmin mos e pafsh pa pun 000a As me miq e as me anmiq, gojn0020mos e fl006ciq As uj 006dos pi n 006brua t 0070ushtetit Ashtu qoft 0065 sherr mos qoft 000a Asnj 0073htp0069 nuk t 006bn0061q si e jotja At 0064er 0071 0073'e e006c e006cs0069, e e006c paraja At 0070un 0071 0073'e bn0020dot vet,0020mos kr006bo t'i gjesh t 006det 000a At 0071 006euk e don thuaji: "T 0070afsha pa pun"0020 Atje ku fle uji, s0068t 006d 0069 thell 000a Atje ku thon 0073e ka dredhz0061 m 0073hum,0020merre shportn0020e vogl0020 Babai q 006cen djalin e mir 0070as, nuk vdes Baban 0065 mir 006ederoj,0020baban 0065 keq duroje Bajrami i vogl0020s'falet para t'madhit Barrn0020e kalit mos ia ngarko gomarit Bashkii bn0020fuqin,0020ndasia ligs0068tin 000a Bj0020gosti, q 0074 0070rovosh mikun Bj0020shyqyr t 0070akts002c q 0074 0076ij 0065 shumta Bj0065 si ta bs0068, pa e br mos e ls0068 Bj0069 nder qenit, q 0061i t 006bafshoj 006bm0062n0020 Bn0069 si them un,0020mos bn0069 si bj0020un 000a Br0074iti t 0062ijs002c q 0074 0064g006aoj 006eusja Bejlert0020rrall 006cindshin, e shpesh vdekshin Besnik bh0075, e bes 006dos zin Beu nuk i la bujkut as vend pr0020n 0076arr Bie guri mbi vorb,0020e mjera vorb;0020bie vorba mbi gur,0020po e mjera vorb 000a Bie nj 0066jal 0065 nxjerr nj 006dij 0074 0074jera Bylbyli njihet n 006bn0067,0020njeriu n 0070un 000a Bima e keqe rritet kudo Bisha m 0065 rrept sht 006bur t'i sulmohen klysht 000a Bisha tr0062ohet keq kur e sheh se i vjen fundi Bleta din si bh0065t mjalta Borxhi i harruar, vjen n 0064it 0074 0073htr006eguar Bota s0068t 0068elm e mjalt 0065 pr007aier Brengat jan 0061rmiqt 0065 jets0020 Budalln0020mos e vet se t'kallxon vet Buka n 0062ark, forca n 0073htat Buka s'ka turp Buka t 006dban fytyrn002c yndyra t 0073hkl0071en fytyrn0020 Buk 0065 krip 0065 zemr0020 Buk 0065 qep 0064he shn0064et Buka prej qielli s'vjen Bukuria dhe pasuria s'jan 0070r0067jithmin 000a Bukuria dhe menu0072ia nuk shkojn 0062ashk 000a Bukuria e gruas duket n 006dn0067jes Bukuria nj 0064it,0020veprat nj 006aet 000a Bukuria t 0068abit,0020bukuria t 006borit 000a Burgu s0068t 0076arr pr0020s 0067jalli Burgu e ka dern0020e madhe pr0020t 0068y, por t 0076ogl0020pr0020t 0064al 000a Burgu pr0020burra s0068t 000a Burrat besojn 0073e bota s0068t 0065 krijuar vetm0020pr0020ta Burr 0069 mir 006e 0073ofr0020t 0068uaj mos u bn0020 Burri lidhet pr0020fjalet, kau pr0020brinjt 000a Burri me dy gra, km0069shn0020pa la Burri n 0073htp0069, si kr0063u i zi Burri nj 0068er 006ba lindur, nj 0068er 0065dhe do t 0076des 000a Burri pr0020gruan s0068t 0073i a0074ia pr0020shtp0069n 000a Burri s'matet me pl006cm0062 0070or me zemr0020 Burri t 006dbyt 006fse ta fal,0020i ligu as t 006dyt 0061s ta fal 000a Buts0069a mund t 0066itoj 0067jithk0061, pr0076e 0070asuris 000a Buza m 0067az shn0064eti pa mas 000a Ca nga ca vii0020bh0065t ka Cjapi me brir 0069 prin kopes 000a Copn0020e madhe daje, fjaln0020e madhe pr0062ij 000a
..:: Rey & Black ::..  
 
Rey & Black
 
Me Kontaktoni Ne Facebook  
  Mc Rey |
 
Konverto EURO-n  
   
Ora E Saktë  
   
Kalendari , Moti & Valuta  
  MOTI NE KOSOV '' Rey-Black

 
...::: Rey & Black :::... Shpresoi Se Kaluta Mir . Me Respekt Stafi Rey & Black ...::: Rey & Black :::...
This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free